У Міжнародному валютному фонді стурбовані подіями навколо антикорупційних органів в Україні і закликають владу захистити їх незалежність.

Про це йдеться в заяві директора-розпорядника МВФ Крістін Лагард.

Виступаючи у Вашингтоні, вона зазначила, що у МВФ “стурбовані недавніми подіями в Україні”, які можуть “уповільнити прогрес незалежних інститутів для боротьби з корупцією високого рівня”.

Вона додала, що це стосується Національного антикорупційноо бюро і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України.

“Ми закликаємо українську владу і парламент забезпечити незалежність НАБУ і САП”, – наголосила вона.

Вона також закликала владу негайно перейти до законодавства з метою створення антикорупційного суду відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії Ради Європи.

Раніше на захист антикорупційного бюро стали Великобританія та Державний департамент США.

Нагадаємо, вчора, 6 грудня, голови фракцій “Блок Петра Порошенко” і “Народний фронт” Артур Герасимов і Максим Бурбак внесли до Верховної Ради законопроект, згідно з яким депутатам дозволяється звільняти директора Національного антикорупційного бюро, главу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та його заступників, а також директора Державного бюро розслідувань.

Також генпрокурор Юрій Луценко заявляє, що директор НАБУ Артем Ситник “не впорався із дотриманням чинного законодавства”, займається дискредитацією українських правоохоронців і йому загрожує ув’язнення через методи роботи агентів Бюро.

29 листопада у Держміграційній службі заявили про затримання “агента” НАБУ Титункова під час спроби передачі хабара першому заступнику голови ДМС Діні Пімаховій.

Чиновниця Держміграційної служби заперечує вимагання хабара в агента НАБУ.

30 листопада в НАБУ заявили про зрив спецоперації через втручання СБУ та Генпрокуратури. У заяві вказується, що працівники СБУ незаконно затримали агента НАБУ, який документував один “з епізодів за участю першого заступника голови Державної міграційної служби”.

Причини того, що відбувся зрив спецоперації, на думку директора НАБУ Ситника, це відсутність права на автономне прослуховування, закон про яке не приймає парламент.

Комментировать на Facebook

комментариев

Опубликовано: 7 Грудня 2017 в 9:55

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *