Україна й Румунія домовилися напрацювати спільний документ щодо імплементації нового закону України про освіту, зокрема його сьомої статті щодо мови освіти.

Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін під час спільної прес-конференції з міністром закордонних справ Румунії Теодором Мелешкану у Чернівцях, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У нас є дуже багато питань для обговорення, але, звичайно, ми розпочали з того, що ми можемо і маємо зробити разом для реалізації нашого нового закону “Про освіту”. Ми з пані Лілією Гриневич (міністр освіти і науки — ред.) ще раз наголосили, що імплементація цього закону має базуватися на послідовній дискусії і взаємодії з нашими румунськими друзями і партнерами та з громадою. Ми домовилися, що наше Міністерство освіти вже зараз починає працювати над спільним документом, який визначить наше бачення в імплементації цього закону для українських громадян румунського походження, для румунської громади”, — розповів Клімкін після зустрічі з румунським колегою.

За його словами, такий спільний документ враховуватиме, що всі громадяни України повинні мати добрі знання української задля подальшої можливості реалізації себе в Україні, а низка предметів у школі, як, наприклад, історія України, основи держави і права, мають обов’язково викладатися українською.

Водночас глава МЗС наголосив, що інші параметри запровадження закону, зокрема і “мовної” статті, будуть визначені міністерствами освіти двох країн у діалозі з громадою.

“Але знову хочу повторити дуже просту річ: ніхто не хоче зробити румунську громаду менш румунською й українізованою”, — підкреслив він.

Загалом перемовини з міністром закордонних справ Румунії Клімкін назвав “дружнім і зорієнтованим на результат діалогом”.

Комментировать на Facebook

комментариев

Опубликовано: 12 января 2018 в 10:10

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *