Обидва фігуранти справи щодо розкрадання коштів під час будівництва проекту «Стіна» 10 серпня залишили судову залу і поїхали до Лук’янівського СІЗО.

Відповідне рішення ухвалив головючий суддя, передає кореспондент «5 каналу» з місця подій.

Відтак, у САП стверджують, що Значко вступив у злочинну змову з працівниками ДПСУ. І після підписання актів прийому-здачі робіт кошти перераховувалися на фірми-підрядники, а згодом – виводилися через конвертаційні центри і ставали готівкою.

У суді прокурори САП вимагали для фігуранта справи запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю застави у 5 млн гривень. Обґрунтовували вони це великою кількістю ризиків, зокрема – Значко дуже тісно співпрацював з прикордонниками і тому має багато контактів високопосадовців, чим може скористатися для того, аби покинути країну.

Крім того, Значко особисто брав участь під час інженерно-технічних укріплень, дуже добре знає конструкції і може, не залучаючи прикордонників, самостійно виїхати з України.

Суддя постановив загратувати Значка із можливістю внесення застави у півмільйона гривень.

Ще один ключовий фігурант справи – офіцер ДПСУ В’ячеслав Майданович. Він мав інспектувати хід проведення робіт на «Стіні» та візував всі акти прийому-здачі робіт. Завдяки його діям було нанесено збитків державі на суму понад 16 млн гривень.

Упродовж 8 місяців прокурори САП прослуховували телефонні розмови прикордонників, згідно ухвали суду. У протоколах цих розмов зафіксовано, що Майданович знав про неналежне виконання робіт і про те, що виділені кошти розкрадаються. Утім, він підписував документи про прийом робіт.

«Є факт надходження коштів – він не заперечує. Є факт підписання актів виконаних робіт – він не заперечує. По повноті… у мене є сумніви по експертизам», – каже адвокат Майдановича.

Заслухавши сторони, суд постановив обрати для цього підозрюваного запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю внесення застави у півмільйона гривень.

На питання, чи будуть підозрювані вносити заставу, вони відповідати відмовились. За законом, фігуранти мають 5 днів, аби виконати рішення суду. У разі, якщо заставу не внесуть, то Майданович та Значко залишаться під вартою.

Довідка: проект «Стіна» або ж Європейський вал – це перший масштабний проект інженерно-технічних укріплень довжиною понад 2 тис. км по суходолу між Україною та Росією. Він почав реалізовуватися у вересні 2014 року і його загальний кошторис виділених коштів складає понад 4 млрд грн. Реалізовуватися він буде до 2020 року.

Комментировать на Facebook

комментариев

Опубликовано: 11 августа 2017 в 9:50

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *