Оновлений проект резолюції щодо прав людини на окупованому Росією півострові Крим, який Україна у вівторок офіційно внесла в Третьому комітеті Генеральної Асамблеї ООН, вже отримав безперечну підтримку понад трьох десятків країн, які стали його співавторами.

Про це повідомив у коментарі Укрінформу речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

«Сьогодні у Нью-Йорку делегація України внесла до секретаріату Третього Комітету Генасамблеї проект оновленої резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна». Наразі співавторами документа виступили 34 країни», — зазначив український дипломат.

Він також повідомив, що голосування резолюції в Третьому комітеті заплановане в середині листопада. Після цього, як очікується, вже в грудні документ буде винесений на загальне голосування в Генеральній Асамблеї.

«Оновлена резолюція має на меті консолідувати підтримку України в питанні деокупації українського півострова. Зокрема, в ній міститься вимога до Росії виконати тимчасові заходи наказу Міжнародного суду ООН щодо скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу, а також наголошено на необхідності забезпечення навчання українською та кримськотатарською мовами», — пояснив дипломат.

Крім того, в документі підкреслюється «необхідність доступу міжнародних організацій в окупований Крим».

Нагадаємо, наприкінці минулого року ООН переважною більшістю голосів прийняла Резолюцію про ситуацію з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь (Україна). Тоді, під час першого голосування в Третьому комітеті (15 листопада) документ підтримали 73 країни, 26 проголосували проти. Пізніше, 19 грудня, Генеральна Асамблея ООН остаточно ухвалила документ. «За» нього виступили 70 держав-членів ООН, 26 залишились «проти».

Комментировать на Facebook

комментариев

Опубликовано: 1 ноября 2017 в 12:05

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *