Мовне питання обговорили Міністр освіти і науки України Лілія Гріневич та Міністр людських ресурсів  Угорщини Золтан  Балог. Обидві сторони зауважили, що діалог був конструктивний.

Україна, угорська громада в Україні та Угорщина спільно працюватимуть над тим, щоб стаття 7 Закону «Про освіту» відповідав усім міжнародно-правовим нормам. Імплементація статті буде закріплена в інших нормативних актах. Наразі чекатимуть висновків Венеціанської комісії.

За словами  Золтана  Балога, у Будапешті схвалять все, що підходитиме угорській громаді. Також  урядовець зауважив, що розуміє позицію України про те, що всі громадяни повинні володіти державною мовою.

Зі свого боку Лілія Гриневич зазначила, що стаття 7 в Законі «Про освіту» є дуже загальною і треба врахувати специфіку нацменшин, зокрема тих, що не належать до слов’янських мов. Україна та Угорщина спільно працюватимуть над покращенням навчання українській мові у школах нацменшин.

Розбіжностей у педагогічному аспекті немає, є питання у юридичній площині. Тут сподіваються на допомогу партнерів, але українська й угорська сторони готові співпрацювати й надалі.

Комментировать на Facebook

комментариев

Опубликовано: 20 октября 2017 в 12:30

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *