Угорщина і Україна абсолютно по-різному бачать український закон про освіту. Про це заявив у четвер в Будапешті міністр закордонних справ Петер Сійярто після зустрічі з українським колегою Павлом Клімкіним, передає УНН з посиланням на прес-службу угорського уряду.

«Угорщина і Україна оцінюють питання про український освітній закон абсолютно по-різному, але ще більша проблема полягає в тому, що угорці, які проживають на Закарпатті… бачать ситуацію інакше, ніж український уряд», — цитує прес-служба П.Сійярто.

З його словами, метою Угорщини є не боротьба, а домовленість, що угорці Закарпаття матимуть ті ж права, що і до прийняття закону. Він додав, що поки місцева угорська громада не заявить, що задоволена ситуацією, Угорщина не може змінити своє рішення не підтримувати українські пропозиції і важливі для України питання в міжнародних організаціях.

П.Сійярто підкреслив, що «консультації будуть ефективними, якщо застосування відповідної частини закону буде призупинено».

Він додав, що транскордонна політика Угорщини визначається положенням угорської громади за межами кордонів країни, і якщо їх просять «не відступати», то Угорщина цього не зробить.

Також П.Сіяйрто додав, що він цінує, що Павло Клімкін приїхав до Будапешта і «обрав шлях діалогу в цей надзвичайно важкий час».

Нагадаємо, напередодні П.Клімкін зустрівся з угорським колегою П.Сійярто для обговорення закону про освіту, який викликав критику з боку Будапешта. Зокрема, очільник українського МЗС заявив, що Україна не має наміру закривати школи у зв’язку з новим законодавством.

Комментировать на Facebook

комментариев

Опубликовано: 13 октября 2017 в 11:20

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *