У Києві почалися обшуки майнерів, тобто людей які за допомогою потужних комп’ютерів генерують популярну в усьому світі криптовалюту біткоінів.

Зокрема, співробітники Національної поліції і Служби безпеки України виявили на території басейну державного підприємства «Лікувально-відновлювальний центр ІЕЗ ім. Патона» 200 одиниць комп’ютерного обладнання для генерації криптовалюти біткоін, які працювали з порушенням законодавства. Як свідчить постанова Святошинського районного суду Києва, в ході досудового розслідування було встановлено, що кілька осіб за попередньою змовою, переслідуючи особисту корисливу зацікавленість, вирішили здійснити підробку банківських документів.

За даними слідства випуск і обіг грошових сурогатів криптовалюти біткоін на території України заборонена згідно норм закону «Про Національний банк України», «Про банки і банківську діяльність», і «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні». На думку слідчого, згідно з чинним законодавством здійснення операцій з платіжними системами можливо тільки після реєстрації відповідної організації в спеціальному реєстрі та отримання дозволу.

Слідчий зазначив, що для реалізації злочинного наміру в непрацюючому басейні лікувально-відновлюванного центру були розміщені 200 одиниць комп’ютерного обладнання, так звані «майнери». При цьому ніяких договорів не було укладено, так як згаданої вище групи сприяли посадові особи лікувально-відновлюванного центра.

«Отримана криптовалюта використовується як засіб платежу шляхом здійснення обмінних операцій на електронні гроші офіційних платіжних систем, шляхом підробки електронних платіжних доручень та інших банківських документів. Надалі частина згенерованої валюти з використанням гаманців електронних платіжних систем конвертується і перекладається на банківські рахунки підприємств з ознаками фіктивності. З них зазначені кошти перераховуються на карткові рахунки зловмисниками і переводяться в готівку», — йдеться в постанові суду.

Варто відзначити, що це не єдиний випадок, коли правоохоронці проводять обшуки і заарештовують обладнання для випуску криптовалюти. Як повідомив адвокат, керуючий партнер юридичної компанії «Юскутум» Артем Афян, вже відомо про чотири випадки обшуків на майданчиках, які відбулися один за іншим.

«Думаю, що майданчики пеленгують. Як саме — складно сказати. Це може бути споживання електроенергії, інформація по тусовці, відстежують хто і скільки обладнання закупив для майнінгу», — вважає Артем Афян.

Кіберпідприємцям закидають незаконне ввезення обладнання, незаконне підключення до енергомереж, фіктивне підприємництво і навіть ухилення від сплати податків.

При цьому, крім адміністративного правопорушення, штрафів та конфіскації недешевого обладнання, майнеру цілком реально може загрожувати й кримінальна відповідальність, — зазначив юрист.

Комментировать на Facebook

комментариев

Опубликовано: 11 августа 2017 в 18:30

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *