10 січня наглядова рада націоналізованого рік тому Приватбанку нарешті призначила нового голову правління. До Національного банку вже подані документи на утвердження на цю посаду чеха Петра Крумханзла.

Найбільший банк країни, що належав бізнесменам Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову, був націоналізований наприкінці 2016 року через великі борги. Держава, як відомо, вже вклала в «Приватбанк» більше 155 млрд грн. Наразі банк судиться з екс-власниками. 19 грудня Високий суд Англії арештував їхні активи у всьому світі.

Одразу після націоналізації банк очолював український політик та фінансист Олександр Шлапак. Після того, як у липні 2017-го він звільнився, обов’язки голови правління виконувала Галина Пахачук. Останні кадрові перестановки там відбулися восени: 27 листопада наглядова рада «Приватбанку» призначила фінансовим директором — заступником голови правління Ганну Самаріну й перевела Галину Пахачук на посаду першого заступника голови правління.

Віднині ж «Приватбанком» керуватиме чех Петр Крумханзл.

Що відомо про нового керівника?

Раніше повідомлялось, що кандидатура Крумханзла була затверджена ще близько трьох місяців тому. Але офіційно про це не оголошували через законодавче обмеження, яке забороняло менеджерам без профільної освіти очолювати банки. Крумханзл же, як відомо, за освітою є математиком. Тепер, із вступом у силу змін до закон про банки та банківську діяльність, ця перешкода подолана.

Крумханзл народився у 1966 році. Закінчив Карлів університет у Празі зі ступенем кандидата наук з математики у 1990 році. З 2004 по 2008 роки працював у чеському Raiffeisenbank операційним директором. З 2008 по 2011 був операційним директором вже в «Райффайзен Банку Аваль» в Україні. В якості члена правління з операційних питань в Райффайзен Банку Аваль Крумханзл під час кризи 2008 року зменшив витрати за рахунок реструктуризації мережі відділень і впровадив нові бізнес-моделі.

З 2011 по 2013 роки він працював у компанії Interim Management & Consulting. А з 2013 року був членом правління з операційних питань в державній австрійській компанії з управління проблемними активами Heta Asset Resolution.

Його останній досвід роботи був пов’язаний з ринком Китаю, де він обіймав посаду члена правління з операційних питань Home Credit, керував усіма операціями банку, в складі якого працювало більше 85 тис співробітників.

У заяві «Приватбанку» вказано, що у роботі з командою банку чеху сприятиме вільне володіння англійською та російською мовами. На його сторінці у мережі Linkedin вказано, що Петр Крумханзл володіє ще й німецькою та японською мовами.

Комментировать на Facebook

комментариев

Опубликовано: 12 января 2018 в 15:30

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *