Якщо уряд Іспанії проявить відсутність готовності до розмови, Каталонія посилить свої дії щодо досягнення незалежності.

Сьогодні, 11 жовтня, іспанський уряд скликав термінове засідання щодо відокремлення Каталонії. Цьому передувало підписання президентом Каталонії та іншими регіональними політиками  Декларації про незалежність Каталонії від Іспанії.

Прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой обговорив з парламентом референдум і свої подальші кроки. Тож одним з варіантів для Іспанії може бути застосування статті 155 конституції, яка дозволяє центральному уряду взяти деякий або повний контроль над будь-яким з 17 регіонів, якщо вони не виконують свої зобов’язання.

Однак речник регіонального уряду Каталонії Йорді Турулл заявив, що якщо уряд Іспанії проявить відсутність готовності до розмови, Каталонія буде зобов’язана посилити свої дії щодо досягнення незалежності.

Міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Ґабріель також вважає, що одностороннє проголошення незалежності Каталонії було б безвідповідальним. За його словами, успішного рішення можна досягти лише через переговори, що базуються на верховенстві права та у контексті іспанської конституції.

Комментировать на Facebook

комментариев

Опубликовано: 11 октября 2017 в 18:39

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *