Польща відмовилася приєднатися до вимог Угорщини про зміни мовних норм українського закону про освіту.

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський відмовив угорському колезі Петеру Сийярто в підписанні спільного листа на адресу України згідно із законом про освіту.

За словами міністра Польщі, засуджувати цей закон він не буде, оскільки це двостороння справа між Угорщиною та Україною. Однак, політизувати цю  проблему не слід, з огляду на труднощі України через російську агресію. Також він додав, що ситуацію можна вирішити мирним та менш емоційним способом.

Ващиковський зазначив, що Варшава не поділяє емоційні декларації Сийярто, оскільки даний український закон спрямований на регулювання ситуації в російськомовних школах, а польська меншина має лише кілька двомовних шкіл в Україні, і тому Варшава не вважає це великою проблемою і не має наміру приєднуватися до заяв Сийярто.

Однак, за його словами, ситуація угорців зрозуміла, адже вони живуть у великому анклаві, і там є багато шкіл, де головною мовою є угорська мова. Проте міністр вважає, що угорці, які живуть на Україні, повинні розуміти обидві мови.

Комментировать на Facebook

комментариев

Опубликовано: 20 октября 2017 в 15:40

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *