Церемонія прощання з Мирославом Поповичем – українським філософом і громадським діячем, директором Інституту філософії ім. Григорія Сковороди, академіком НАН України – відбулася в конференц-залі НАНУ в Києві.

Віддати шану європейському гуманісту прийшли зокрема президент України Петро Порошенко, прем’єр-міністр Володимир Гройсман, віце-прем’єр Степан Кубів та інші політичні діячі.

Пана Поповича поховають на Байковому кладовищі в Києві.

Філософ відійшов у вічність 10 лютого на 88 році життя.

Мирослав Попович народився у Житомирі, він випускник філософського факультету Київського національного університету імені Шевченка.

Окрім значного наукового доробку у галузях культурології, логіки, української історії та філософії Мирослав Попович не лишався осторонь політичних подій в Україні. Хоча й не входив до політичних партій та рухів.

Визнавав, що без політики не обійтися, однак казав, що оцінка і вплив на політичні події мають бути “під кутом моралі і порядності”.

Так філософ, зокрема, казав у 2012 році, у час президентства Віктора Януковича, після того, як українські інтелектуали створили ініціативну групу “1 грудня”.

“Усе життя мені, передусім, хотілося зрозуміти світ, у якому я живу. Моєю професією стала досить загальна і абстрактна дисципліна – логіка і філософія науки… Не впевнений, що конкретні обставини мого часу будуть такими ж цікавими для тих, хто увійшов у нове тисячоліття молодим. Але, врешті решт, це книга про історичні смисли, тобто, про добро і зло”, – написав Мирослав Попович у передмові до книги.

“Бути людиною” – таку назву мала його книга, видана у 2011 році.

Комментировать на Facebook

комментариев

Опубликовано: 13 Лютого 2018 в 17:00

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *