МЗС України вимагає від Угорщини, яка жорстко критикує Україну за прийнятий закон про освіту, відмовитися від наміру провести акцію.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін, на своїй сторінці в Твіттері повідомив, що Міністерство закордонних справ Угорщини повідомило українському посольству про проведення акції «Самовизначення для Закарпаття», яка відбудеться 13 жовтня. На що МЗС України негайно відреагував і направив ноту протесту з вимогою до Будапешту відмовитися від задуманого і скасувати провокацію.

Спікер українського МЗС Мар’яна Беца уточнила, що анонсовану акцію організовує неурядова угорська організація, а МЗС Угорщини лише повідомив українському посольству про її проведення. За її словами, акція, скоріш за все пройде в Будапешті.

Як відомо, Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто пригрозив Україні штрафними санкціями ЄС в сфері торгівлі, якщо Україна не відкличе закон про освіту, який, на думку угорської сторони, порушує права нацменшин в Україні. При цьому розігруючи карту захисту нацменшин на території України, Угорщина діє за російським сценарієм. Так як Будапешт відкрито говорить про створення автономії для етнічних угорців, які проживають на території Закарпаття, що може призвести до спалаху сепаратизму на заході України.

Комментировать на Facebook

комментариев

Опубликовано: 12 Жовтня 2017 в 16:30

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *