Американське космічне агентство оголосило конкурс на найкращу концепцію експериментів для програми досліджень Європи, супутника Юпітера, на поверхню якого хочуть висадити космічний зонд.

Планетологи вважають, що під оболонкою криги цей супутник Юпітера має глибокий океан води. Через цю особливість Європа стала одним із перших кандидатів на пошук життя в Сонячній системі.

НАСА та інші космічні агентства вже протягом кількох десятиліть займаються розробкою планів висадки на Європу. Нещодавно вони дістали підтримку американського конгресу.

Науковці сподіваються, що такий апарат можна буде запустити вже в 20-х роках нашого століття.

НАСА поки що не має конкретної програми запуску, але каже, що має фінанси для проведення конкурсу ідей про науковий бік майбутньої експедиції.

“Можливість посадки апарату на поверхню цього загадкового крижаного місяця, апарату, який зможе почати дослідження світу, де, можливо, є життя, – у центрі концепції, яку обмірковують науковці”, – заявив Томас Цурбюхен, голова наукового відділу НАСА.

НАСА оголосила про проведення двоетапного конкурсу ідей. Різні групи науковців запрошуються подати пропозиції, які потім будуть оцінювати експерти НАСА.

На першому етапі конкурсу відберуть близько 10-ти пропозицій. Потім їх розглянуть під час другого етапу.

Минулого року у відповідь на директиву, ухвалену конгресом, НАСА розробила концепцію нової експедиції з висадки апарату на поверхню Європи.

У доповіді НАСА йдеться про апарат на чотирьох опорах, який здійснить посадку за допомогою системи Sky Train, відпрацьованої на Марсі 2012 року під час висадки пересувної лабораторії “К’юріосіті”.

Однак при цьому використають набагато довший трос, аби не забруднити поверхню Європи ракетним паливом.

Комментировать на Facebook

комментариев

Опубликовано: 24 Травня 2017 в 21:28

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *