На Софійській площі відрили фотовиставку з нагоди Міжнародного дня біженця. Провели виставку за підтримки Посольства Канади в Україні представниками державних органів та партнерами з благодійного фонду «Право на захист».

«Незважаючи на популярне переконання, що вимушене переселення є кризою розвинених країн, це не так, цей феномен найбільше відчувають країни, що є сусідами конфліктів і саме вони потребують міжнародної допомоги»,  – розповідає представник Агентства ООН у справах біженців Пабло Матеу.

На фото експозиції показане життя біженців з різних країн та їхній досвід інтеграції у місцеві спільноти в Україні та Канаді. Окрім офіційних облич на Софійську площу також прийшли представники спільнот біженців, які проживають в Україні.

«Наші студенти навчають дітей біженців українській мові. Це дуже важливо! Ми намагаємось йти цим шляхом і ми не одні, нам допомагають посольства та міжнародні організації .  Дуже важлива підтримка та повага до людей. Біженці – ті ж люди, якщо не буде поваги-не буде і країни» – повідомив голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк.

В Україні наразі проживає близько 3.5 тисяч біженців. Колишні мешканці Сомалі, Узбекистану, Ефіопії, Анголи, Демократичної Республіки Конго тепер живуть та працюють в Україні. Біженець з Малі Брахіма Дембеле розповідає, що життя в Україні підготувало багато випробувань, доводилось постійно змінювати професії. Зрештою, порадившись з дружиною, чоловік вирішив відкрити кравецький бізнес. Брахіма поступова вивчає секрети пошиву одягу, працює вдома та невдовзі планує відкрити власну майстерню.

Виставка проходитиме в Києві до 3 липня, а потім фото виставлятимуться й в інших містах України.

На кінець 2016 року в світі налічувалось 65,6 мільйонів вимушено переміщених людей: біженці в інші країни, ті, що переміщуються усередині власних країн та шукачі притулку. Також на цей час існує щонайменше 10 мільйонів осіб без громадянства.

Комментировать на Facebook

комментариев

Опубликовано: 20 Червня 2017 в 17:11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *