У понеділок, на вечірньому засіданні ПАРЄ, генсек виголосив щорічну планову промову. Останніми роками виступи Ягланда традиційно змушують українську делегацію нервувати, але нині він продемонстрував недосяжний досі рівень.

Генеральний секретар РЄ взявся довести депутатам Асамблеї, що збройна агресія РФ проти України не дає підстав для покарання росіян – навпаки, вона є приводом для поглиблення співпраці між Росією та РЄ.

“Я би порівняв нашу роль з роллю Червоного Хреста… Конфлікти не повинні відвертати нас від захисту прав людей як в Україні, включаючи Крим та Східну Україну, так і в Росії. Навпаки – саме через наявність відкритого конфлікту між ними ми маємо задіяти всі наші інструменти, в тому числі ті, які має ПАРЄ”, – заявив політик.

На його переконання, російська делегація має повернутися до Парламентської асамблеї до весни 2019 року, коли очікується масштабна подія – саміт Ради Європи. Генсек визначив також механізм повернення росіян – для цього знадобиться зняти будь-яку можливість поновлення санкцій проти РФ, змінивши правила Ради Європи.

Генсек Ради Європи пояснив, що дії Росії в Україні – це не привід карати її в Раді Європи, бо вона, мовляв, не розпочала порушувати чотири головні статті Європейської конвенції з прав людини.

“Сучасну Європу визначають цінності, прописані у чотирьох статтях конвенції:
– заборона смертної кари;
– заборона катувань;
– заборона примусової праці та рабства;
– заборона позасудового покарання.

Від цих статей країни не можуть відступати навіть у часи надзвичайних подій. Це – душа Європи. Жодна країна, яка порушує ці фундаментальні цінності, не може лишатися частиною нашої родини, і тут компроміси неможливі… Отже, для нас є межі прийнятного”, – пояснив він.

З іншими порушеннями ситуація, на думку генсека, є іншою. Тут про загрозу членству не йдеться. На країни-порушники – не називаючи Росію, але натякаючи на неї, – Ягланд пропонує впливати інакше, через тиск суду та Комітету міністрів. Байдуже, що досі цей тиск не дав жодних результатів.

Комментировать на Facebook

комментариев

Опубликовано: 23 Січня 2018 в 16:00

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *